Futsalové mužstvo Košickej eparchie vyhralo turnaj o pohár predsedu KBS

Hrnčiarovce nad Parnou 19. novembra (TK KBS) Mužstvo z Košickej eparchie (z gréckokatolíckej farnosti Poráč) vyhralo celoslovenský mládežnícky futsalový turnaj o pohár predsedu Konferencie biskupov Slovenska (KBS) v Hrnčiarovciach nad Parnou. Rozhodli o tom vo finálovej skupine, v ktorej zdolali družstvo futbalistov zo Senice. Tretí skočili mladí z z Nového Mesta nad Váhom a štvrté si odniesli mladí z Čierneho Balogu. Futsalový turnaj, ktorý začal svätou omšou v miestnom kostole, sa konal na záver Týždňa Cirkvi pre mládež. Zúčastnilo sa ňom osem mužstiev z rôznych diecéz Slovenska.

"Turnaj bol na vysokej úrovni. Bol poznačený bojovnosťou a emóciami, ktoré k takémuto podujatiu patria, ale niesol sa v duchu fair-play, čo ocenil i rozhodca," informoval Juraj Schindler, zodpovedný za pastoráciu mládeže v Trnavskej arcidiecéze.

Celoslovenským turnajom, ktorý zorganizovala Rada pre mládež a univerzity KBS v spolupráci s Komisiou pre mládež Trnavskej arcidiecézy, vyvrcholila séria desiatok dekanátnych a diecéznych futsalových turnajov. Celoslovenský mládežnícky futsalový turnaj o pohár predsedu KBS bol jednou z akcií, ktorá sa konal v rámci špeciálneho Týždňa cirkvi pre mládež. Koordinovali zástupcovia Rady pre mládež a univerzity KBS v spolupráci s rôznymi organizáciami, ktoré sa venujú mladými. Uskutočnil sa v čase, ktorý je z historického pohľadu spojený s odvážnym konaním mladých ľudí v roku 1989, ktorí nebojácne bojovali za slobodu a zmenu vtedajšieho systému. Hlavnou akciou bolo evanjelizačné turné Godzone v piatich slovenských mestách.

TK KBS informoval Juraj Schindler

Prevzaté z TK KBS
https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20181119029