Súťaž liturgických vín v Lesnom

Košice, 19. jún (TSKE) V reštaurácií Pod Hôrkou v Lesnom sa 8. júna konalo slávnostné vyhodnotenie štvrtého ročníka súťaže vín Víno Duša. Keďže nad súťažou prevzala záštitu Košická eparchia, vyhodnotenia sa zúčastnil a vína požehnal archimandrita Jaroslav Lajčiak, košický protosynkel.

Dve odborné komisie 4. júna hodnotili vína v kategórií omšových, liturgických a kóšer vín a v kategórií komerčných vín. V kategórií omšových, liturgických a kóšer vín titul šampión získalo víno Cuvée od výrobcu Kinor Israel a kategórii komerčných vín Rulandské modré 2015 od výrobcu Golduz Hlohovec.

Hlavným cieľom štvrtého ročníka súťaže Víno Duša bolo predstaviť a podporiť výrobu a predaj omšových, liturgických a kóšer vín hlavne v Michalovskom a Sobraneckom vinohradníckom rajóne, ale osobitne propagovať vína a vinárstva z týchto rajónov, no nielen z nich. Dôležitým aspektom je aj výmena skúseností zahraničných a našich vinárstiev, budovanie spoločenských a obchodných vzťahov a osveta medzi laickou verejnosťou. Do súťaže boli zaradené vína zo Slovenská, Maďarska, Poľska a Izraela.

TSKE informoval Jaroslav Jevčák.

Zdroj foto: Jaroslav Jevčák