Vianočný futsalový turnaj Košickej eparchie

Košice, 3. január (TSKE) Už je tradíciou, že záver roka patrí v Košickej eparchii futbalu. V Michalovciach sa 30. decembra 2019 stretli tímy z jednotlivých protopresbyterátov Košickej eparchie, aby spoločne zápolili o víťazný pohár a postup na Celoslovenský futsalový turnaj o pohár predsedu KBS 2020. Program turnaja začal slávením svätej liturgie v Bazilike minor Zostúpenia Svätého Ducha.

V homílii bolo poukázané na to, že ponižovať niekoho, či už slovne, alebo fyzicky, je znakom slabosti muža. Preto i futbal môže preveriť charakter súťažiacich, aby nie emócie, ale Kristus riadil naše správanie a to i vtedy, keď sa nám nedarí.

Po úvodných zápasoch v štyroch základných skupinách sa do finále dostali mužstvá z farností Poráč a Spišská Nová ves. I tohto roku poputoval víťazný pohár do farnosti Poráč, ktorá bude Košickú eparchiu opäť reprezentovať na celoslovenskom futsalovom turnaji o pohár predsedu KBS 2020. Na treťom mieste skončil tím kňazov, ktorý v boji o tretie miesto zvíťazil nad farnosťou Stanča.

TSKE informoval Milan Kmec

Foto: archív Rady pre mládež Košickej eparchie