Vladyka Milan Chautur požehnal v Michalovciach nové byty a ich vlastníkov

Košice, 12. január (TS KE) V prítomnosti primátora mesta Michalovce pána Viliama Zahorčáka požehnal vladyka Milan Chautur, CSsR, košický eparchiálny biskup, 28. decembra prvú časť obytnej zóny City Park Stráňany v Michalovciach.

V krátkom príhovore vladyka Milan poukázal na skutočnosť, že ak v tomto čase hovoríme o tom, ako Panna Mária vstúpila do Betlehema a nemala kde bývať, tak ideme požehnať tento objekt. Pripomenul pravdu svätého písma, že „ ... ak Pán nestavia dom, márne sa namáhajú tí, čo ho stavajú ... “ (Žalm 127).

Zároveň sa poďakoval zástupcovi investora pánovi Robertovi Krettovi za to, že do prázdneho skeletu obytného domu sa navracia život, a vyjadril nádej, že nové obytné priestory budú veľkým prínosom pre mesto a jeho obyvateľov.

„Rozhodli sme sa dať požehnať tento bytový dom v projekte CITY PARK STRÁŇANY a to z dôvodu, aby tu budúci vlastníci našli šťastný a harmonický nový domov, aby tu našli zázemie, kde budú môcť bezpečne vychovávať svoje deti,“ dodáva Robert Krett, zástupca investora zo spoločnosti A7 DEVELOPMENT.

CITY PARK STRÁŇANY prináša v prvej etape 32 bytov od 1 izbových až po 3 izbové a to v novej modernej novostavbe, v atraktívnom dizajne a kvalitnom prevedení. Investor hovorí o „modernom štandarde“ a to doslovne. „Aktuálne sa finalizujú stavebné práce v interiéri. Pribudol už aj nový výťah a vchodové hliníkové dvere“ dodáva Robert Krett, zástupca investora zo spoločnosti A7 DEVELOPMENT.

„Prajem staviteľom, dobrodincom i raz budúcim obyvateľom tohto domu pokoj, zdravie a dlhý život na mnohé roky,“ zaželal na záver požehnania vladyka Milan.

TS KE informoval Stanislav Zimovčák