Tretí ANIMA víkend 2025/2026 učil mladých efektívnej komunikácii

Košice 7. apríla (TSKE) Tento víkend 4. – 6. apríla sa uskutočnil ďalší, v poradí tretí, víkend animátorskej školy ročníka 2025/2026. Niesol sa v duchu tém ako efektívna komunikácia a vyjadrovanie emócií.
Víkend sa začal tradične – spoločnou večerou a zdieľaním zážitkov. Animátori sa naučili nové hry, ktoré môžu využiť v animátorskom pôsobení. Večer prežili krásnu adoráciu, počas ktorej sa mohli stíšiť a duchovne načerpať.
V sobotu ráno ich rozcvičila animátorka Ráchel, pokračovali liturgiou a slovom dňa animátora Daniela. Následne mali zaujímavú prednášku otca Jána a jeho manželky Gabiky Fedorošinovej, psychologičky, ktorí im priblížili dôležitosť emócií a komunikácie – vrátane praktických „ja-výrokov“. Po obede, modlitbe 9. hodinky a krátkom oddychu ich už čakal zábavný test, ktorý preveril kritické myslenie. Deň zakončili akatistom k Presvätej Bohorodičke a večerným programom, ktorý pripravili šikovné animátorky.
V nedeľu po raňajkách slávili svätú liturgiu a po návrate do Centra pracovali v skupinkách na prípadovej štúdii. Po chutnom obede mladí všetko upratali a rozlúčili sa.
Celý víkend prežili v radosti, priateľskom duchu a s otvorenými srdciami. Okrem nových poznatkov si odniesli aj hlbšie vzťahy a mnoho krásnych momentov. Už teraz sa všetci tešia na ďalší anima víkend!
Karolína Zamboriová
foto: Mária Hrešková