Farnosť Poráč zvíťazila na Vianočnom futbalovom turnaji Košickej eparchie

Košice, 11. január (TSKE) Michalovce sa 28. decembra 2017 stali dejiskom už 21. ročníka Vianočného futbalového turnaja Košickej eparchie. Turnaj začal svätou liturgiou v Bazilike minor Svätého Ducha v Michalovciach, ktorú slávil vladyka Milan Chautur CSsR, košický eparcha. V homílii vladyka poukázal na túžbu po víťazstve, ktorá je vštepená do srdca človeka, športovca, a povzbudil mladých futbalistov, aby nezabudli aj na napĺňanie túžby po víťazstve pre večný život s Bohom, lebo tá nekončí ukončeným zápasom, ale bude trvať večne.

Po svätej liturgii nasledovalo rozlosovanie dvanástich družstiev zo všetkých protopresbyterátov eparchie. Cez kvalifikácie v jednotlivých pretopresbyterátoch, ktorých sa zúčastnilo celkovo 29 družstiev, sa do záverečného vianočného turnaja prebojovalo jedenásť najlepších, ktorých doplnilo tradične družstvo kňazov s vladykom Milanom. Družstvá sa žrebovaním rozdelili do štyroch základných skupín. Žrebovanie sa uskutočnilo za prítomnosti primátora mesta Michalovce Viliama Záhorčáka, ktorý každoročne dopomáha organizačne zabezpečiť tento turnaj.

Zápasy sa odohrali v dvoch športových halách a do finále sa prebojoval nováčik turnaja – farnosť Cejkov a farnosť Poráč. Napokon zvíťazilo družstvo Poráča 3:0 a pripomenulo si titul z roku 2014. Tretie miesto obsadilo družstvo z farnosti Rakovec nad Ondavou, čím obhájilo toto umiestnenie z minulého roka. Víťaz postupuje do celoslovenského finále, ktorý sa uskutoční v novembri 2018 rámci Týdžňa Cirkvi pre mládež.

TS KE informoval Karol Knap